Disk Sürücüsüz Xbox Series X Dahil Üç Yeni Xbox Konsol Tanıtıldı

Xbox Games Showcase 2024 günündeki bir diğer önemli etkinlik ise disk sürücüsüz Xbox Series X modelinin de dahil olduğu üç yeni Xbox Series X|S oyun konsolunun duyurulması oldu.

Xbox Wire sitesine göre, Xbox Series X konsolunun 2 TB’ depolama kapasitesine sahip bir sürümü de geliyor. Bu konsol sınırlı sayıda olacak ve “Özel Sürüm” olarak nitelendiriliyor. Daha büyük SSD depolama alanına ek olarak bu konsol benzersiz bir renge sahip olacak. Microsoft şöyle diyor: “Takımyıldızlardan ve uzayın çağrıştırdığı keşif ve macera ruhundan ilham alan Galaxy Black özel sürüm konsol, Xbox’ta oynayan binlerce oyunu ve milyonlarca oyuncuyu temsil eden gümüş, gri ve yeşil gök efektine sahip.”

Konsolun bu sürümü ayrıca “Galaxy Black D-pad ve Velocity Green arka kasa”ya sahip özel bir Xbox denetleyicisiyle birlikte gelecek. Konsol, ABD için 599,99 dolar ve Avrupa için 649,99 avro fiyat etiketi taşıyacak.

Microsoft ayrıca ilk kez Xbox Series X modelinin disk sürücüsüz ve beyaz renkli bir sürümünü de piyasaya sürecek. Konsol standart 1 TB SSD’ye sahip olacak ve ABD için 449,99 dolar ve Avrupa için 499,99 avro fiyatla satışa sunulacak.

Son olarak, 2023 yılında piyasaya sürülen 1 TB Xbox Series S konsolu, Yılbaşı dönemi için beyaz renkli versiyonuyla geri dönüyor. Bu konsol ise ABD için 349,99 dolar, Avrupa içinse 349,99 avro fiyatla satışa sunulacak.

Bu arada siyah 1 TB Xbox Series X disk sürücüsüyle birlikte satılmaya da devam edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir