Gabriel Paulista: Arma için savaşacağım!

Giovanni van Bronckhorst’u teknik direktörlük görevine getiren Beşiktaş, oyuncu transferinde ilk resmi imzayı Gabriel Paulista’ya attırdı. Atletico Madrid’le sözleşmesi biten ve perşembe gecesi transfer görüşmelerini tamamlamak üzere İstanbul’a getirilen Brezilyalı stoper dün açıklandı.

Daha önce Villarreal, Arsenal ve Valencia formaları da giyen Paulista’nın 3 yıllık sözleşme imzaladığı duyuruldu. Tecrübeli futbolcu transferinin duyurulduğu videoda, “Daha yükseğe uçmak için en iyi şehre ve stadyuma geliyorum. Kartal modumu açtım, birlikte yükseklere uçalım” diye konuştu.

Brezilyalı stoper, Beşiktaş’la anlaşarak kariyerinde yeni bir sayfa açtığını söyledi. Kulübün youtube kanalına röportaj veren Paulista, “Benim karakteristik özelliğim bir savaşçı olmam. Her zaman takım arkadaşlarım ve kulüp için savaşan bir oyuncuyum. Kariyerim boyunca hep böyle oldum ve ailemden, ebeveynlerimden çok şey öğrendim. Bu özelliğimi daima geleceğe taşırım. Beşiktaş’ta da bu farklı olmayacak. Sahada her zaman kazanma isteğimi göstereceğim. Beşiktaş’ta olmak, taraftarlarla birlikte olmak benim için çok önemli. Buradaki taraftarın tutkusunu biliyorum ve bu bana sahada çok şey katacak. Her zaman bu arma için savaşan bir oyuncu olacağım” dedi.

Beşiktaş’ta daha önce forma giyen Brezilyalı oyuncular gibi iz bırakmaya çalışacağını aktaran Paulista, 5 numaralı formayı giymek istediğini sözlerine ekledi.

7 MİLYON 350 BİN EURO ÖDENECEK

Beşiktaş, 3 yıllık sözleşme imzalayan Gabriel Paulista’ya toplam 7 milyon 350 bin euro garanti ücret ödeyecek. Brezilyalı oyuncu, 2024-25 ve 2025-26 sezonlarında 2 milyon 120 bin euro, 2026-27 sezonunda 2 milyon 110 bin euro kazanacak. Siyah-beyazlılar, Paulista’ya ayrıca 3 yılda ödenmek koşuluyla 1 milyon euro imza parası verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir