Herkes bu doğal ilaçları bilmeli: Böcek ısırıklarına karşı çok etkili

Cilt sorunları ve böcek ısırıkları için ev ilaçları:

Çay Ağacı Yağı

“Mantar önleyici, enfeksiyonun önlenmesine yardımcı olur. Uzman,”Her ısırıkta doğrudan yalnızca bir damla seyreltilmemiş yağ kullanın” diyor. Ancak cildin daha geniş bir alanına uyguluyorsanız yağı eşit miktarda hindistancevizi yağı gibi bir taşıyıcı yağla seyreltin. “Bu, tahrişin önlenmesine yardımcı olacaktır” diyor. “Kaşıntıyı hızla giderir. Bütün aile hâlâ bunu kullanıyor!” diyor.

Yüzme Nedeniyle Yıpranan Ciltler İçin: Tedavi İkilisi:

1 çay kaşığı aloe vera jelini 1 yemek kaşığı shea yağıyla bir kasede karıştırıp pürüzsüz hale getirin sabahları bir kez ve banyodan sonra kuru, çatlamış cilde uygulayın.” Aloe, cildi rahatlatan E vitamini ile dolu, anti-inflamatuar ve antibakteriyeldir. Bu arada, shea yağı aynı zamanda doğal bir anti-inflamatuardır ve vitaminler ve esansiyel maddeler içerir. Özellikle cilt bariyerinin güçlendirilmesine iyi gelen yağlar. En iyi kısmı: “Çocuklar buna bayılıyor! Çok güzel kokuyor!” diyor uzman. “Ve ciltleri her zaman bir veya iki gün içinde düzelir.”

Zehirli Sarmaşık Kaşıntısı İçin: Salatalık:

Öncelikle bir pamuğu cadı fındığı ile ıslatın (sonra sıkın) ve etkilenen bölgeye yerleştirin. “Yaklaşık bir dakika kadar tuttun” diyor uzman. “Ama gerçekten rahatsız ediciyse, bir saat veya daha fazla bekletebilirsin, sadece gazlı bezle sabitleyebilirsin.” (Cadı fındığı, iltihabı ve şişmeyi azaltan doğal kimyasallar içerir.) Daha sonra, yeterli miktarda karbonat ve su karıştırıp bir karışım elde edersiniz. yapıştırın ve döküntüye uygulayın. “Macun, iltihaptan kaynaklanan kaşıntıyı bastıran asitliği hafifletmeye yardımcı oluyor” diyor. Son olarak macun kuruyup soyulduktan sonra salatalık dilimlerini (muz kabukları da işe yarar) bölgeye yaklaşık 5 dakika boyunca yerleştirirsiniz. “Bunlar serinletiyor ve kaşıntıyı hafifletiyor ve bu kombinasyon çocuklara hızlı bir şekilde yardımcı olmak için harika çalışıyor” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir